Graffiti în culorile Galleria
- Data
- Access
- gratuit
- Loc
- Galleria Suceava
- Comentarii
- 29
- Trackbacks
- 0
Sâmbătă, 27 August 2011, începând cu ora 12:30, Galleria Suceava te invită la Graffiti în culorile Galleria.
Premii: tuburi de vopsea și vouchere Eponge – 300 de lei (locul I), 200 de lei (locul II) lu 100 de lei (locul III).
În concurs pot participa un număr maxim de opt echipe. Echipa va fi formată din 2-4 concurenți. Concurenții vor avea la dispoziție o oră și 30 de minute – două ore pentru a finaliza pictura panoului. Juriul va analiza atât imaginea finală cât și modeul de lucru în echipă, timpul în care panoul a fost finalizat, tehnica aplicată și îmbinarea plăcută a culorilor.
Fotografii




















Poze realizate de ArTiStul.
Pentru a afla ultimele noutăţi din Suceava, adaugă pe Yahoo! Messenger ID-ul nostru, OrasulSUCEAVA.
Promo
Unde se pot face inscrierile?
Dar totusi.. cum se fac inscrierile?
Înscrierile se fac până pe data de 26 august ora 21.00 la numărul de telefon 0722.153.020 În concurs pot participa un număr maxim de 8 echipe, iar fiecare echipă poate fi alcătuită din 2- 4 concurenți.
Puteti da informatii privind suprafata si numarul de tuburi alocat fiecarei echipe? Eventual si tema desenelor?
multumesc!
Se vor pune la dispoziție câte 6 tuburi de vopsea pentru fiecare echipă, iar plăcile folosite în concurs vor avea dimensiunile de 2m x 1,2 m.
Exista vreo tema ?
Cate canuri vor fi de echipa ? cat de mari sunt suprafetele de desenat ?
Găsești răspunsul mai sus.
Tema concursului va fi : graffiti in culorile galleriei, iar fiecare echipa va primi cate 6 canuri de vopsea. Pentru desen se vor folosi placi cu dimensiunea de 2m x 1,2 m
8 echipe maxim..si sa zicem ca se inscriu 20. Cum se face selectia pana la urma?:)) Primul venit primul servit sau cum?…si pe langa asta presupun ca vor fi 1000 de copii de clasa 8 a care vor strica vopseaua degeaba. Decat mult si rau mai bine putin si bun! Oricum…bine macar ca se face.
Si ar fi bine sa fie si capsuri la tuburi…skinny mai ales. Ca daca avem doar normale nu-i combinatie!
Vom face si c-walk .!
Cine mai face ?
Da ce falticeni? tu crezi ca esti la un nivel prea stralucit? lasa si copii de clasa a 8 a sa invete daca au noroc sa participe..
Copii sa invete acasa sa deseneze si in spatele blocului sa mazgaleasca nu la contesturi, ca deasta pe toti peretii scrie P**A…Maria+ion si multe alte cacaturi si nu au purandeii de suferit ci astea care chear fac cva. Ce ar fi sa le dam noi tuburi la copii de 10 ani sa le dam si 10 lei de un suc si sa le zicem sa deseneze oasul ca suntem artisti in devenire!
eu sunt in a 6 – a. Ai vreo problema ? pana la urma daca ai fi graffer si tu ai fi venit la un concurs de genu asta.
User-ul falticeni nu o da asa de sus degeaba vrei sa pari interesant… ,,Acum” se referea la cei care fac graffiti si sunt la inceput si li se da o sansa sa se afirme la un contest care e problema aici? Esti cumva superior? ia gandeste-te de unde ai inceput si vorbim dupa…
Nu vreau sa ma dau interesant ca nu am dc si nici nu sunt graffer daca tot ma luati la modu „esti mai superior”
…si pana la urma ai dreptate ALEX, dar dupa concurs iti vei aminti de ceea ce ziceam eu. Pace!
Care dintre voi mergeti la eveniment?
eu as veni .
daca e si c-walk ..
daca sunt mai mult de 8 echipe se face intrarea pe schite ?
Mircea . baga id`ul meu : gaby_962000 !!
Sper ca vom avea si cva muzica bina in alea 3..4 ore .
Suprafetele de desenat se pot intoarce? adica sa fie de 2 inaltime 1,2 latime
Culorile presupun ca vor fi cele din sigla „galeriei”?
da
Galleria Suceava , o sa venim si noi skateri din Suceava ! :d Sper sa scoateti bara aia sa ne dam si noi , si sper cel mai mult sa fie MUZICA !
Galleria Suceava astepta luni , marti si miercuri, 29-31 august la ora 13:00 toti skaterii, bikerii si rollerii din Suceava sa isi demonstreze talentul in concursurile noastre. Premii totale de peste 1000 lei !!!
A fost un esec total ce mai concurs:))
A fost Ok…Buna treaba Suceava!