Orașul SUCEAVA

Fii tu primul!

Implică-te! Suceava în imagini

Canalele descoperite, eternele pericole stradale

Data publicării
Autor
ArTiStul

Anul trecut eram să o pățesc rău de tot după ce am intrat cu piciorul într-un canal al cărui capac lipsea. Bineînțeles, nici un vinovat! În cele din urmă, după câteva săptămâni bune și ceva presiune mediatică, acesta a fost securizat.

Din păcate, am câștigat doar o bătălie dintr-un război care se pare că nu se va termina de curând. Dovadă stau alte două canale de pe Calea Unirii din zona Căminului de Copii Sfântul Nicolae.

Suceava © ArTiStul, 14 Iulie 2010

Suceava © ArTiStul, 14 Iulie 2010

După cum se vede, distanță dintre cele două canele este foarte mică – unul este situat pe trotuar, iar celălalt în mijlocul intersecției străzilor Calea Unirii cu Severin Procopovici. Și bineînțeles, situația nu este de azi de mâine. Nici nu vreau să mă gândesc ce se poate întâmpla dacă din greșeală cineva nimerește într-unul din ele…

Vinovații? În opinia autorităților locale sunt hoții. Corect! Doar că, atât timp cât oamenii legii nu se vor implica în aceste cazuri, acești indivizi vor continua să fure în liniște și pace deoarece știu că nu vor păți nimic – în cel mai rău caz vor primi o amendă care de cele mai multe ori nici ea nu va fi plătită. Cât despre remediat problemele… de cele mai multe ori se rezolvă după ce deja s-a întâmplă ceva grav.

Până va răsări soarele și în orașul nostru, fiți cu ochii în patru pentru că străzile Sucevei sunt pline de obstacole periculoase!

Opiniile exprimate în acest articol nu reprezintă neapărat poziția Orașul SUCEAVA.
Echipa noastră nu își asumă responsabilitatea, explicită sau implicită, asupra eventualelor prejudicii.

Publicitate

Comentarii (2)

  1. Cristi

    Hotii daca sunt prinsi in astfel de cazuri intra la furt calificat, nu scapa asa usor.

    Răspunde

  2. Ovidiu Gramesc

    E un mare DACA…

    Răspunde

Lasă un comentariu

Foloseşte cu încredere: <a href="" title=""></a> <strong></strong> <em></em> <blockquote></blockquote>

Încercăm să avem o politică liberală vizavi de comentarii.
Te rugăm să menții o atmosferă pozitivă și constructivă în mesajele tale sau riști să ai accesul blocat.