Orașul SUCEAVA

Fii unic!

Implică-te! Suceava în imagini

Prea multă lume a uitat deja

Data publicării
Autor
Spetcu

Prea repede, prea uşor, martirii libertăţii au ieşit din vieţile noastre pentru a intra în ceaţa istoriei. Ne considerăm importanţi, puternici, atotcunoscători şi totuşi, suntem atât de mici, de laşi, de insignifianţi.

Tocmai de aceea în fiecare decembrie e timpul să ne plecăm capul şi să ne gândim, măcar o clipă, la cei ce nu mai sunt.

Opiniile exprimate în acest articol nu reprezintă neapărat poziția Orașul SUCEAVA.
Echipa noastră nu își asumă responsabilitatea, explicită sau implicită, asupra eventualelor prejudicii.

Promo

Comentarii (3)

  1. eu

    Dzeu sa/i ierte. Ei sunt cei care timp de 6 zile au stat singuri impotriva tancurilor, taburilor, armatei, securitatii si militiei. Ei sunt eroii revolutiei, nu cei de la Bucuresti, unde a fost mascarada.

    Răspunde

  2. boris

    fiecare dintre cei ce nu mai sunt printre noi din zilele revolutiei, indiferent unde au cazut sunt EROI !!! Mascarada este facuta de cei ce conduc astazi si nu vor sa recuniasca incapacitatea de a gestiona o situatie de criza si nici sa conduca un popor sa iasa dintr-o situatie de criza , nu accepta unplan gen „planul Marchall” asa cum au acceptat germanii !!

    Răspunde

  3. Saninatul

    Germanii nu au acceptat nimic. Germanilor li s-a impus. Nu au avut de ales. Țara le-a fost divizată, exact ca și nouă. Au avut armată americană în vest, care e și acum acolo și armată sovietică în est.

    Răspunde

Lasă un comentariu

Foloseşte cu încredere: <a href="" title=""></a> <strong></strong> <em></em> <blockquote></blockquote>

Încercăm să avem o politică liberală vizavi de comentarii.
Te rugăm să menții o atmosferă pozitivă și constructivă în mesajele tale sau riști să ai accesul blocat.